• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür

Anasayfa

Çorlulular Ortak Akıl Platformu Nisan 2016 grup toplantısı 30 Nisan Cumartesi günü İstanbul’da yapıldı. Toplantıya (ad sırasına göre) Ahmet Ersin Gündoğdu, Aydın Giray, Ayhan Fırıldak, Erhan Kocabaş, Ender Eğilmez, Hasan Orta, İlhan Erhan, Kerem Angün, Mahir Okan, Mehmet Tansuğ, Nüzhet Kahraman, Ramadan Cesur, Ünal Angün, Ünal Azaklıoğulları katıldılar
01.05.2016
Çorlu toplum önderlerinden Nurettin Kurtulmaz 80 yaşında vefat etti. Kurtulmaz 19 Nisan 2016 Pazartesi günü Çorlu’da toprağa verildi. Kurtulmaz’ın cenaze törenine ailesi ve yakınlarıyla birlikte Belediye ve ÇTSO temsilcileri, Çorlu’daki kamu kurumları yöneticileri, sivil toplum kuruluşları mensupları ve Çorlulu sevenleri katıldı.
19.04.2016
Çorlu’da bir üniversite kurulması fikri yıllardır konuşuluyor. 2014 yılında Konuyla ilgili olarak Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nca bir ön fizibilite raporu da hazırlatıldı. Raporun hazırlanmasında o yıllarda Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Özer Göktepe görev aldı. Prof. Göktepe, üniversite konusundaki çalışmaları anlattı.
12.04.2016
Çorlulular Ortak Akıl Platformu’nun bilim insanlarını buluşturan Mart ayı toplantısı 26 Mart Cumartesi günü Çorlu Belediyesi Encümen Salonu’nda yapıldı. Çorlu Üniversitesi kurulması çalışmaları ve çevre sorunlarının tartışıldığı toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan da katıldı.
28.03.2016
Çorlu Kültür ve Sanat Derneği “Çorlu Hatırası” temalı bir sergi düzenledi. Çorlu Belediyesi’nin eski binasındaki sergide el sanatları ve resimler yer alıyor. Sergi, Çorlu Belediyesi’nce de destekleniyor. Dernek üyelerinin farklı zamanlarda yürüttükleri çalışmalarla oluşturulan el işleri ve resimlerde Çorlu ve yöreyi anımsatacak objeler konu ediliyor.
16.03.2016
 9  ...


BAĞIŞLARINIZ İÇİNDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Saat
Hava Durumu