• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür

Anasayfa

Çorlu Ortaokulu ve Lisesinden mezun olanları bir araya getiren geleneksel toplantı bu yıl 26 Kasım 2016 Cumartesi günü Çorlu’da “hemşehriler buluşması” olarak yapılacak. Shiva Et Lokantasındaki yemekli buluşma saat 12:00’de başlayacak ve 17:00’de sona erecek. Toplantı, her yıl olduğu gibi hayatta olan geçmiş dönem mezunlarıyla gençlerin buluşmasına vesile olacak.
03.11.2016
Tiyatro sanatçısı Selin İşcan(*) ve arkadaşları (Hayal Perdesi), yaz döneminde yurt içi ve yurt dışında festivallerde sahneledikleri Üç Kız Kardeş’i İstanbul’da izleyiciyle buluşturmaya devam ediyorlar. Anton Çehov’dan dilimize Ataol Behramoğlu’nun çevirdiği Üç Kız Kardeş, ödüllü Makedon yönetmen Aleksandar Popovski’nin rejisiyle sahneleniyor.
25.10.2016
Çorlulular Ortak Akıl Platformu (ÇOAP) “değerlendirme Toplantısı” 22 Ekim 2016 Cumartesi günü İstanbul’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti lokalinde yapıldı. Toplantıda Çorlu’nun temel sorunlarına yaklaşımlar ve Kasım ayında yapılacak “Çorlu Ortaokulu ve Lisesi mezunlarının buluşması” konuları ele alındı. Mezunlar buluşmasının Kasım ayı sonunda Çorlu'da yapılacağı belirtildi.
24.10.2016
Çorlulu gazeteci Erdal Özcan, 1 Ekim 2016 Cumartesi günü sabahı tedavi görmekte olduğu Çorlu’daki hastanede hayata gözlerini yumdu. Erdal Özcan, aynı gün Çorlu Merkez (Garaj) Camisinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlıkta toprağa verildi. Cenazesine aile fertleriyle birlikte yerel yöneticiler, meslektaşları, siyasi parti mensupları ve çeşitli kuruluşların temsilcileri katıldılar.
02.10.2016
İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi, tüm belediyelerimize örnek olabilecek bir uygulama başlattı. “Sosyal Alarm” adı verilen uygulama 65 yaş üstü Beşiktaş sakinlerinin yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Sosyal Alarm cihazı yaşlıların sosyal hizmetlere ulaşmalarını sağlıyor. Beşiktaş Belediyesi’nin “Sosyal Alarm” uygulamasıyla ilgili açıklaması şöyle:
28.08.2016
 6  ...


BAĞIŞLARINIZ İÇİNDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78466.8118
Euro7.46857.4984
Saat
Hava Durumu