• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür

Anasayfa

Çorlu Kent Konseyi'nin “çalışma programı” içerikli yıllık toplantısı 21 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılacak. Toplantı, Çorlu Belediye binası seminer salonunda sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla gerçekleşecek. Toplantıda Çorlulu bilim insanı nükleer mühendis Ünal Azaklıoğulları da “Günümüzde Akıllı Şehirler ve Çorlu Modeli” başlıklı bir sunum yapacak.
17.01.2017
Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu Programı çerçevesinde Sinop'ta "Creatisity: Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sosyal Girişimcilik ve Yaratıcılık Projesi" hayata geçiriliyor. Sinop'un eski hal binasında kentin sürdürülebilir kalkınmasını tetikleyecek bir sosyal girişim merkezinin organizasyon modeli oluşturuluyor.
10.12.2016
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakam Vekili Aydın Tetikoğlu CHP Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Dodurga, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Çorlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, emekli öğretmenler ve eski mezunlarla bir araya geldiler.
28.11.2016
Sürdürülebilir ve yaşanabilir akıllı şehirler konusu Avrasya Kent Fuarı’nda (24 Kasım-27 Kasım 2016 zaman diliminde) ele alındı. Katılımcılar bakın ne dediler: WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman: “Yerel yönetimlerin çağı başladı.” REED TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu: “Kentsel gelişimi ön plana çıkarmayı hedeflemeliyiz.”
25.11.2016
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nce bu yıl 34’üncü kez verilen Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Meslekte 50 yılı aşkın süre hizmet veren 70 yaş üstü gazeteciler arasından belirlenen 21 usta gazeteciye ödülleri törenle verildi. Aralarında hemşehrimiz Ayhan Fırıldak’ın da bulunduğu ödül alan gazeteciler şunlar:
20.11.2016
 5  ...


BAĞIŞLARINIZ İÇİNDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84716.8745
Euro7.72467.7556
Saat
Hava Durumu