• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür

Anasayfa

 
  Trakya’daki yüksek yağışlar, seller ve iklim değişikliği
  "İnternette satılan ilaç ve bitki çayları sahte olabilir"
  KOAH'lı hastaların beşte biri hastalıklarını bilmiyor
  Güncel sağlık haberleri
  Prof. Doğan Kantarcı RES'leri anlattı
Arşiv >>  
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakam Vekili Aydın Tetikoğlu CHP Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Dodurga, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Çorlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, emekli öğretmenler ve eski mezunlarla bir araya geldiler.
Sürdürülebilir ve yaşanabilir akıllı şehirler konusu Avrasya Kent Fuarı’nda (24 Kasım-27 Kasım 2016 zaman diliminde) ele alındı. Katılımcılar bakın ne dediler: WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman: “Yerel yönetimlerin çağı başladı.” REED TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu: “Kentsel gelişimi ön plana çıkarmayı hedeflemeliyiz.”
28.11.2016
25.11.2016
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nce bu yıl 34’üncü kez verilen Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Meslekte 50 yılı aşkın süre hizmet veren 70 yaş üstü gazeteciler arasından belirlenen 21 usta gazeteciye ödülleri törenle verildi. Aralarında hemşehrimiz Ayhan Fırıldak’ın da bulunduğu ödül alan gazeteciler şunlar:
Çorlu Ortaokulu ve Lisesinden mezun olanları bir araya getiren geleneksel toplantı bu yıl 26 Kasım 2016 Cumartesi günü Çorlu’da “hemşehriler buluşması” olarak yapılacak. Shiva Et Lokantasındaki yemekli buluşma saat 12:00’de başlayacak ve 17:00’de sona erecek. Toplantı, her yıl olduğu gibi hayatta olan geçmiş dönem mezunlarıyla gençlerin buluşmasına vesile olacak.
20.11.2016
03.11.2016
Tiyatro sanatçısı Selin İşcan(*) ve arkadaşları (Hayal Perdesi), yaz döneminde yurt içi ve yurt dışında festivallerde sahneledikleri Üç Kız Kardeş’i İstanbul’da izleyiciyle buluşturmaya devam ediyorlar. Anton Çehov’dan dilimize Ataol Behramoğlu’nun çevirdiği Üç Kız Kardeş, ödüllü Makedon yönetmen Aleksandar Popovski’nin rejisiyle sahneleniyor.
Çorlulular Ortak Akıl Platformu (ÇOAP) “değerlendirme Toplantısı” 22 Ekim 2016 Cumartesi günü İstanbul’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti lokalinde yapıldı. Toplantıda Çorlu’nun temel sorunlarına yaklaşımlar ve Kasım ayında yapılacak “Çorlu Ortaokulu ve Lisesi mezunlarının buluşması” konuları ele alındı. Mezunlar buluşmasının Kasım ayı sonunda Çorlu'da yapılacağı belirtildi.
25.10.2016
24.10.2016
 5 


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.336416.4019
Euro17.514717.5849
Hava Durumu