• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür

Anasayfa

 
  Trakya’daki yüksek yağışlar, seller ve iklim değişikliği
  "İnternette satılan ilaç ve bitki çayları sahte olabilir"
  KOAH'lı hastaların beşte biri hastalıklarını bilmiyor
  Güncel sağlık haberleri
  Prof. Doğan Kantarcı RES'leri anlattı
Arşiv >>  
Çorlulular Ortak Akıl Platformu’nun bilim insanlarını buluşturan Mart ayı toplantısı 26 Mart Cumartesi günü Çorlu Belediyesi Encümen Salonu’nda yapıldı. Çorlu Üniversitesi kurulması çalışmaları ve çevre sorunlarının tartışıldığı toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan da katıldı.
Çorlu Kültür ve Sanat Derneği “Çorlu Hatırası” temalı bir sergi düzenledi. Çorlu Belediyesi’nin eski binasındaki sergide el sanatları ve resimler yer alıyor. Sergi, Çorlu Belediyesi’nce de destekleniyor. Dernek üyelerinin farklı zamanlarda yürüttükleri çalışmalarla oluşturulan el işleri ve resimlerde Çorlu ve yöreyi anımsatacak objeler konu ediliyor.
28.03.2016
16.03.2016
Çorlu Ortak Akıl Platformu’nun 27 Şubat 2016 tarihinde yapmaya hazırlandığı Çorlu toplantısı, aynı gün CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin Çorlu’da yapacağı halka açık salon toplantısı nedeniyle ileri bir tarihe bırakıldı. Mart ayı içinde gerçekleştirilecek ÇOAP toplantısının yeri ve zamanı ÇOAP Danışma Kurulu’nca belirlendikten sonra kısa mesaj ve mail yoluyla duyurulacaktır.
Trakya Yönetici ve İşadamları Derneği (TRYİAD) üyeleri ve derneğin konukları 21 Şubat’ta İstanbul Florya’daki Uludağ Restaurant’ta kahvaltıda buluştular. İstanbul’da bulunan TRYİAD mensuplarının yanı sıra Trakya’dan gelenlerin de katıldıkları Pazar kahvaltısı çeşitli görüşlerin paylaşılmasına vesile oldu.
26.02.2016
23.02.2016
Çorlulular Ortak Akıl Platformu aylık toplantısı, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın davetine uyularak Çorlu Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilecek. Toplantıda Çorlu'nun dünü, bugünü ve yakın geleceği ile ilgili görüşler paylaşılacak. Toplantı çeşitli kuruluşların temsilcileri ve akademisyenlerin yanı sıra isteyen Çorluluların katılımına açık olacak.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2015 verilerini açıkladı. Buna göre, Türkiye’nin nüfusu en çok artan ili Tekirdağ oldu. Türkiye nüfusu bir yıl öncesine göre 1 milyon 45 bin 149 kişi artarak 78 milyon 741 bin 053’e yükseldi. Önceki genel değerlendirmede olduğu gibi Tekirdağ yine nüfus artışında ilk sırayı aldı.
20.02.2016
28.01.2016
 8 


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.336416.4019
Euro17.514717.5849
Hava Durumu