• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür

Hakkımızda

Öykümüz

Çorlulu bir grubuz. Ortak akıl kavramının büyüsüne inanıyoruz.
Bu iki unsuru bütünleştirip Çorlulular Ortak Akıl Platformu oluşturduk. Bazen ayda bir, bazen daha kısa aralıklarla buluşup, yemek yiyor, sohbet ediyor, dertleşiyoruz.

Mehmet Ünal Azaklıoğulları başlattı. Davet etti; İstanbul’da yaşamakta olan 5 Çorlulu (Ahmet Ersin Gündoğdu, Ayhan Fırıldak, Ender Eğilmez, Mahir Okan, Ünal Azaklıoğulları) buluştuk. Bu buluşmada zaman tüneline girip çocukluk günlerimizde dolaşmak hepimize iyi geldi. Çok keyif aldık. Onlarca arkadaşımızın kulaklarını çınlattık.

Sonra da “bu keyifli anları yaşamak için yine buluşalım” dedik, “amaa, o kulaklarını çınlattığımız arkadaşlarımızı da çağıralım!”

Öyle yaptık.

Başlangıç beşlisi dışında gruba (ad sırasına göre) Prof. Dr. Aydın Altan, Bora Kaptan, Erdinç Çeltik, Hakan Akalın (makine mühendisi, Hasan Orta (avukat), İbrahim Köroğlu (makine mühendisi), Prof. Dr. İlhan Erhan (Kadir Has Üniversitesi), Mahir Okan (emekli öğretmen), Mehmet Tansuğ (hukukçu, turizmci), M. Hüseyin Birol (makine mühendisi), Prof. Dr. Nüzhet Kahraman (İstanbul Ticaret Üniversitesi), Prof. Dr. Osman Özdemir (Eczacı, İÜ ve KKTC'de öğretim üyesi), Tahir Ünal Angün (makine mühendisi) ve gelenekselleştirdiği toplantılarla Çorluluları buluşturmayı görev bilen hemşehrimiz Tunç Tangil katıldılar.

Ve…

Bu birlikteliği; Çorlu’da doğan, okuyan, gelip burada iş kuran, burada yaşayan, ayrılsa da kendini “Çorlulu” sayan herkesin katılımına açık bir platforma dönüştürdük.

“Ortak akıl” paydasında buluşabilmek için

Çorlulular Ortak Akıl Platformu (ÇOAP) hakkında ayrıntılı bilgi için şu dosyaya bakınız.

Halk TV'den Haberler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Hava Durumu