• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
    • Kent ve Yaşam
    • Sürdürülebilir çağdaş bir kent yaşamı, ortak aklın ürünüdür
Çorlulular, onu gönüllerine gömdü

Çorlulu emekli öğretmen, bestekâr, koro şefi Halit Tekinyılmaz, 5 Ocak (2019) günü toprağa verildi. Hayata 68 yaşında gözlerini yuman Tekinyılmaz’ın vefatı Çorlululara üzüntülü günler yaşattı. Tekinyılmaz, cenaze törenine katılan binlerce Çorlulunun dualarıyla uğurlandı.

Çorlu Lisesi’nde sosyoloji öğretmeni olarak yıllarca hizmet veren Halit Tekinyılmaz, sadece öğrencileri ve velileri arasında değil tüm Çorlu halkı arasında “gönül insanı” olarak yer etti. Öğretmenlik yıllarında müzikle de ilgilenen Tekinyılmaz, emekli olduktan sonra müzik çalışmalarına ağırlık verdi.

Türk musikisi tutkunu olan Tekinyılmaz, aynı zamanda keman sanatçısıydı. Birçok besteye imza attı. Besteleri Türkiye radyolarında çalındı.

Çorlu’da Müzik Derneği’nin kuruluşuna katkıda bulundu, çalışmalarına destek verdi. Çorlu Belediyesi Türk Musikisi Korosu’nun çalışmalarını yönetti. Sayısız konserde keman sanatçısı olarak, solo şarkılar söyleyerek ve koro şefi olarak sanatseverlerle buluştu. Müzik başta olmak üzere sanat çalışmalarına destek oldu. Dost sohbetlerinin aranan insanı olarak anılara yerleşti.

Öğretmen, bestekâr gönül insanı Halit Tekinyılmaz, sevenlerinin “artık kalplerimizde yaşayacak” sözleriyle toprağa verildi.

Halit Tekinyılmaz, Çorlulular Ortak Akıl Platformu'nun İstanbul'da düzenlediği Öğretmenler Günü'nde hemşehrileriyle..


*
Video: Halit Tekinyılmaz kendi bestesini koro eşliğinde sunuyor:
https://www.facebook.com/100007147968326/videos/1884327861815461/?t=174
 

  
523 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAĞIŞLARINIZ İÇİNDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.53868.5728
Euro10.085810.1262
Saat
Hava Durumu